Začátek zimní sezóny 2019

Náš Klub biatlonu Trefa zahájil sezónu 2019

Konečně na horách napadl sníh a mohly se uspořádat první závody. Velice nás těší, že náročná příprava, kterou děti na podzim absolvovaly, se vyplatila. První závody absolvovaly děti na oblastním závodě v Jablonci 29.12.2018, kterých se díky vánočním svátkům nezúčastnili všichni naši závodníci. První místo vybojoval František Jelínek a třetí místo Jakub Kašpar. Dalších šest dětí bylo do desátého místa.

Ve dnech 29 a 30.12.2018 se konal Český pohár dorostu a dospělých v Novém Městě na Moravě. I zde se našim starším sportovcům dařilo. V sobotním závodě ve sprintu krásné 3.místo vybojovaly Markéta Schejbalová a Michaela Kašparová ve svých kategoriích. V nedělním závodě s hromadným startem se znovu zadařilo našim odchovancům v dorosteneckých kategoriích, kdy 2.místo obsadila Anežka Hendrychová a 4.místo Michaela Kašparová spolu s Ladislavem Schejbalem ve svých kategoriích.

Další přípravný závod pro žáky se konal 2.1.2019 v Novém Městě na Moravě. Zde se představily i děti, které nebyly v Jablonci a předvedly také skvělé výsledky. Běžel se sprint volnou technikou a v nejstarších žákyních vybojovala zlatou medaili Eliška Fiedlerová a stříbro Tereza Schejbalová a další tři děti se umístily do desátého místa.

Zatím poslední přípravné závody proběhly 5. a 6.1. v Harrachově. To byl pro naše děti zatím nejúspěšnější závod. V sobotním závodě ve sprintu volnou technikou vybojovali 1.místo František Jelínek, Šárka Fiedlerová a Eliška Fiedlerová, 2.místo Martin Hála a Jakub Kašpar. V nedělním stíhacím závodě vybojoval 1.místo František Jelínek, 2.místo Eliška Fiedlerová, 3.místo Šárka Fiedlerová, Jakub Kašpar a Martin Hála. Dalších pět našich závodníků bylo do desátého místa ve svých kategoriích.