Skvělé výkony našich závodníků na závěr letní sezóny 2018

KB Trefa – mistři České republiky družstev žactva 2018

Historicky nejlepší umístění družstev KB Trefa celkově – 7. místo

Na závěr sezóny proběhla Mistrovství České republiky v letním biatlonu – žákovské ve Starém Městě p. Landštejnem ve dnech 22. – 23.9.2018 a pro dorost a dospělé v Novém Městě na Moravě 29. – 30.9.2018.

Ve SMpL nás reprezentovalo 13 závodníků po celou sezónu bojujících o titul nejcenější – mistři ČR družstva žactva 2018. V krásném areálu na perfektně připravených tratích vydali všechny své síly a podali jako tým úžasné výkony. Projevilo se i zvýšené tréninkové nasazení u většiny o prázdninách a nedošlo k takovému propadu výsledků v druhé části sezóny jako v předchozích letech.

V sobotu se běžel sprint a ten nám přinesl dva mistrovské tituly – Oskar Poluha ( střelba 1 ) a Eliška Fiedlerová ( 1, 0 ), dva tituly vicemistrů – Fanda Jelínek ( 0, 1 ) a Terka Schejbalová ( 1, 0 ). V odpoledních štafetách se nám tolik nedařilo, kromě Oskara, který dokázal získat titul s chlapci z Klecan.

V neděli v závodě s hromadným startem se nám opět zadařilo. Svůj triumf na mistrovství završil dalším třetím titulem Oskar ( 2 ) a stal se nejúspěšnějším závodníkem mistrovství. Třetím místem vylepšila svou sezónu v závěru Adriana Zikánová ( 0, 0 ).

A na závěr jsme mohli slavit i vítězství v týmové soutěži před kluby KB Krkonoše a KB Jilemnice. Ze sedmi započítávaných závodů ( osm uskutečněných ) dokázali naši žáci a žákyně 5* vyhrát a 2* skončili druzí. Taková byla jejich letošní suverenita. Pro tým nejvíce po celou sezónu bodovali – Oskar, Terka a Eliška ( všichni tři pokaždé, 8*), dále Fanda 5*, Adriana 4*, Šárka, Martin a Mirka 2* a jednou Vojta. Jako tým fungovali celé léto skvěle a všichni jsme na ně náležitě pyšní. Věříme, že v následujících sezónach se budou držet stále na špici.

MISTŘI ČESKÉ REPUBLIKY V LETNÍM BIATLONU 2018 V DRUŽSTVECH ŽACTVA: Šárka FIEDLEROVÁ, Gábina TUROVÁ, Oskar POLUHA, Adriana ZIKÁNOVÁ, Simona GUITTI, Viktorie POLUHOVÁ, Fanda JELÍNEK, Jakub NEUHAUSER, Vojtěch HOFFMAN, Miroslava ČERVENÁ, Tereza SCHEJBALOVÁ, Eliška FIEDLEROVÁ, Jakub KAŠPAR a Martin HÁLA.

Následovalo MČR dorostu a dospělých v NMNM. Zde naše účast byla již o poznání chudší. V dorostu Eliška Výtvarová a v posledním závodě za náš klub před přestupem do SG Jablonec Jakub Smýkal. V dospělých Markéta Schejbalová, Jan Šerý a Ladislav Schejbal. Na těžké větrné střelnici se nám příliš nedařila střelba a od ní se odvíjeli výsledky. Dorostenci se umístili za první dvacítkou – Eliška 21. a 23. místo, Jakub 26. a 21. místo. Honza skončil po na něho velmi nepovedené střelbě 17. a 16. místě. Markéta po prodělaných zdravotních problémech i přes doporučení lékařů ke klidu, závody zvládla a obsadila 7. a 6. místo. Láďa se letos poprvé alespoň trochu trefoval a zakončil sezónu 2. a 1. místem. Dorost i dospělý, přestože družstva nemají plný počet závodníků obsadili pěkná místa a to 13. a 11. Celkem v sezóně získal klub KB Trefa v součtu všech kategorií historicky nejlepší umístění – 7. místo.