Další velký úspěch našich dětí

II. Český pohár a tři zlata

Klub biatlonu Trefa se ve dnech 2. a 3.2. zúčastnil II. ČP v biatlonu žactva, které se tentokrát konalo v Jablonci nad Nisou – Břízkách. I tentokrát nejvíce zářil František Jelínek, který ovládl oba závody a s velkým náskokem je vyhrál. Po čtyřech závodech má čtyři výhry a s obrovským náskokem vede bodování žebříčku ČP. Závody se jely za velice rozdílných podmínek, které předvedlo počasí.

Sobota – sprint volnou technikou. Jelo se za teploty +5 stupňů a sníh byl mokrý a velice měkký. Všichni naši závodníci se s tím ale poprali dobře. Nejlépe František Jelínek, který svoji kategorii vyhrál s velkým náskokem jeden a půl minuty se střelbou (1-1). Ve stejné kategorii byl ještě na 7.místě Jakub Neühauser. Další krásná umístění vybojovali i další naši závodníci. 6.místo Adriana Zikánová (1-0), 12.místo Viktorie Poluhová (0-0), 13.místo Jakub Kašpar (2-0), 17.místo Miroslava Červená (1-0), 13.místo Martin Hála (0-0), 5.místo Eliška Fiedlerová (0-0) a 15.místo Tereza Schejbalová (1-0).

Neděle – biatloncross. Toto je závod s překážkami (slalom do kopce i z kopce, podjíždění a překračování překážek, projíždění osmiček, couvání na běžkách, přejezd velkých nerovností …..). Jelo se za teploty -1 stupeň a za hustého sněžení. Velké problémy závodníkům dělalo zamrzání zásobníků s diabolkami a nevyhnulo se to i našim svěřencům. Závody to byly zajímavé, i když s velkým množstvím pádů a jeden z nich odnesla i naše Adriana Zikánová, která při přejezdu nerovností upadla a s rozbitou pusou závod musela vzdát. I přes tuto nepříjemnou událost jsme se mohli radovat a to hned dvakrát. První místo vybojovali ve svých kategoriích František Jelínek (1-2) a Eliška Fiedlerová (0-0). Další skvělé umístění vybojovali 10.místo Jakub Neühauser (0-5), 19.místo Viktorie Poluhová (2-5), 15.místo Jakub Kašpar (5-1), 22.místo Miroslava Červená (0-2), 12.místo Martin Hála (0-3) a 7.místo Tereza Schejbalová (0-0).

Všem závodníkům musím poděkovat za skvělé výkony a nyní se musíme připravovat na další, III. ČP v Letohradě, který se pojede za 14 dní a zde se pojede klasickou technikou.