Skvělé výkony našich sportovců na I. ČP v Letohradě

Náš Klub biatlonu Trefa i v nové letní sezóně 2018 válí a na prvním Českém poháru, který se konal 9.-10.6.2018 v Letohradě, se představili naši závodníci ve skvělé formě. Z našeho klubu se na I. Český pohár nominovalo 14 dětí, 4 dorostenci a 4 dospělí. Celkem se těchto závodů každý den zúčastnilo 490 závodníků. Nejvíce se dařilo žákovským kategoriím, které získaly všechny cenné kovy. Oba závody se konaly za velkého vedra 31 stupňů a všichni závodníci si sáhli na dno psychických a fyzických sil.

V sobotu 9.6. se běžel závod ve sprintu. V tomto závodě vybojovali ve svých věkových kategoriích 2. místo Oskar Poluha se ztrátou 1,7 s, Adriana Zikánová a Eliška Fiedlerová  se ztrátou 1,2 s. Dále naši závodníci vybojovali další tři umístění do Top 10. V dorostencích Jakub Smýkal vybojoval  10. místo, v dospělých obsadili manželé Schejbalovi Láďa 8. a Markéta  5. místo.

V neděli  10.6. se závodilo ve sprintu se štafetovou střelbou. To se nám dařilo ještě více.  Oskar Poluha vyhrál svoji kategorii a ve svých kategoriích vybojovaly druhé místo zopakovaly Adriana Zikánová a Eliška Fiedlerová. Dalších 5 závodníků se umístilo v Top 10. V dorostencích obsadila Eliška Výtvarová 7. místo, u dospělých Ladislav Schejbal  7. a Markéta Schejbalová 5. místo.

Co se nečekalo, že se po loňském druhém místě v celkovém hodnocení ČP (mysleli jsme, že je to maximum) budeme bojovat ještě výše. Po I. kole ČP jsme na 1. místě, což je skvělé.

Chtěl bych poděkovat všem našim svěřencům za skvělé výkony a popřát hodně dobrých výsledků na II. ČP v Bystřici pod Hostýnem za 14 dní.,