I na druhém republikovém závodě v Bystřici pod Hostýnem naši závodníci pokračovali ve skvělých výkonech.

Ve druhém Českém poháru, který se konal 23.-24.6.2018 v Bystřici pod Hostýnem, naši závodníci potvrdili skvělou formu z kola prvního. Při neúčasti zraněného Kubana Neuhausera se II. kola Českého poháru zúčastnilo 13 dětí, 4 dorostenci a 4 dospělí. Celkem se těchto závodů každý den zúčastnilo 450 závodníků. Dařilo se opět žákovským kategoriím, ale tentokrát získali medaile i dospělí. Po oba dny v příjemném počasí na sport všichni naši závodníci podali velmi hezké výkony na hranici svých možností.

V sobotu 23.6. se běžel závod s hromadným startem. V tomto závodě vybojovali ve svých věkových kategoriích 1. místo Tereza Schejbalová, 2. místo Oskar Poluha a Ladislav Schejbal. Dále naši závodníci vybojovali šest umístění do Top 10 ( Fanda Jelínek, Vojta Hofman, Adriana Zikánová, Eliška Fiedlerová, Eliška Výtvarová a Markéta Schejbalová ).

V neděli  24.6. se závodilo ve sprintu. A opět se podařilo získat spoustu pěkných umístění.  Tereza Schejbalová zopakovala výhru ze soboty, výhru přidal i Oskar Poluha a 3. místo Markéta Schejbalová. Dalších 5 závodníků se umístilo v Top 10 ( Vojta Hofman, Adriana Zikánová, Martin Hála, Eliška Výtvarová a Ladislav Schejbal ).

V celkovém pořadí družstev drží žáci druhé, dorostenci jedenácté a dospělí deváté místo. Po II. kole ČP jsme v družstvech celkově na 7. místě, což je skvělé ( zejména z pohledu odchodu nejlepších dorostenců do SCM, kdy už závodí za jiné týmy ) – ve všech kategoriích i celkově jde o nejlepší umístění v nové historii klubu.

Opět děkujeme všem našim svěřencům za skvělé výkony a už se těšíme na III. ČP v Jilemnici, které proběhne po prázdninách. Doufejme, že během nich naši borci formu neztratí a potvrdí příslušnost KB Trefa k republikové špičce v letním biatlonu.