3. kolo ČP v letním biatlonu – Jilemnice

3. kolo Českého poháru čekalo závodníky KB Trefa ( 13 žáků, 1 dorostenka a tři dospělí ) tentokrát v areálu Hraběnka v Jilemnici.
Ve dnech 7. – 8.6.2019 v sobotním sprintu se skupinovým startem a nedělním sprintu se na stupně vítězů mezi žáky dostal tradičně Fanda Jelínek ( pro nemoc ,,pouze,, první a druhý  🙂 ) a v neděli konečně po nulové střelbě Mirka Červená ( druhé místo ). Dále naše žactvo získalo 10* umístění v TOP10 ( Tonda Jelínek 2*, Linda Fronková 2*, Adriana Zikánová 2*, Jakub Neuhauser, Pepa Zikán, Tereza Košťáková a Mirka Červená ).

A znovu si vedli dobře i dorostenečtí odchovanci ( nyní již v nových službách ) a získali tři medaile: Marek Grusz ( KB Jilemnice ) zlato a Tereza Schejbalová ( SKP Kornspitz ) dvakrát stříbro.
 
Žactvu tentokrát nevyšel opět úplně závod se skupinovým startem ( nezvládnutá taktika stejně jako v Bystřici a s tím spojená horší střelba ). Oproti tomu v neděli došlo k výraznému zlepšení ve střelbě a vybojování nejlepšího součtu pro tým za letošní závody. Postoupili jsme tak na krásné páté místo v soutěži týmů žáků. Pro tým bodovali v obou závodech Fanda, Adriana a Mirka, jednou Vojta, Pepa, Tereza a Linda. Postup na MČR si vybojovala Linda, která dokázala přidat společně s Terezou a Kubanem zisk I.VT.
 
Na závěr sezóny nás čeká Mistrovství České republiky žactva v letním biatlonu v Břidličné ve dnech 21. – 22.9.2019. Držte prosím naší žákovské partě palce !!!!!
LS
KB Trefa žactvo obhájilo titul nejlepšího týmu za sezónu 2023 !!!