2. ČP v letním biatlonu – Bystřice pod Hostýnem

V prakticky nezměněném složení od  1. kola poháru závodníci KB Trefa opět úspěšně závodili na druhém kole Českého poháru v letním biatlonu tentokrát po nekonečné cestě v Bystřici pod Hostýnem.

Ve dnech 15. – 16.6.2019 v sobotním sprintu se skupinovým startem a nedělním sprintu se štafetovou střelbou se na stupních vítězů mezi žáky umístil pouze Fanda Jelínek, který opět nenašel přemožitele a k tomu naše žactvo získalo 13* umístění v TOP10 ( Tonda Cipra 2*, Jakub Neuhauser 2*, Vojta Hofman 2*, Adriana Zikánová 2*, Pepa Zikán, Tonda Jelínek, Šárka Fiedlerová, Jakub Kašpar a Mirka Červená ).
Opět si také naši dorostenečtí odchovanci nyní již v nových službách vedli skvěle – šest startů a pět medailí: Marek Grusz ( KB Jilemnice ) zlato a páté místo, Eliška Fiedlerová ( SKP Kornspitz ) zlato a stříbro a Tereza Schejbalová ( SKP Kornspitz ) zlato a bronz.
Dorostenka Eliška Výtvarová bojovala a v obou závodech se umístila v nejnabitější kategorii kolem 20. místa ( 17. a 21. ).
Žactvo tentokrát nezvládlo závody až na vyjímky především takticky ( přepálený závod se skupinovým startem ) a horší střelbou. Pro tým bodovali v obou závodech Fanda, Vojta, Adriana a Mirka, jednou Tonda J. a Jakub K. Postup na MČR si vybojovala ziskem II.VT Amálka.
Tým žáků se po dvou kolech stabilními výkony drží na sedmém místě. Kromě týmu KB Krkonoše je první desítka letos velmi vyrovnaná a rozhoduje každý zíkaný bod. Český pohár pokračuje třetím kolem po prázdninách v Jilemnici.

 

LS
Žactvo obhájilo v sezóně 2022 titul nejlepšího klubu v letním biatlonu v ČR z 50 klubů !!!