Zahájení biatlonové sezóny – 1. SCM Cup

Ještě před koncem roku v Jablonci uspořádali první závody zimní sezóny v biatlonu. Přes 130 sportovců se utkalo v dorosteneckých a juniorských kategoriích. Za náš klub do boje vyrazila trojice závodníků i přes minimální přípravu na sněhu. Anežka Hendrychová ( JW) a Tereza Schejbalová (W19)  se ve zkráceném vytrvalostním závodu díky výborné střelbě dokázala prosadit proti závodnicím, které již na sněhu strávili měsíc. Anežka se střelbou 0,1,2,0 obsadila 4. místo a Terka ( 0,1,0,0 ) 7. místo. Zisk 1. VT pro obě byl hezký bonus. Martin Hála (M19) bohužel zazmatkoval hned na první střelbě, porušil pravidla a byl diskvalifikován.

Následující den se jel sprint a na naše nerozježděné borce to už bylo hodně. Anežka ( 1,4 ) obsadila 5. místo, Terka ( 2,2 ) 17. místo. Martin předvedl velmi dobrou střelbu ( 0,1 ) a obsadil 25. místo.

Všechny tři naše borce musíme pochválit, protože ze všech sil eliminovali nedostatek možnosti tréninku na sněhu, předvedli velmi hezké střelecké výsledky a bojovali ze všech sil.

Fotky od Markéty na rajčeti.

LS
V polovině letní sezóny 2024 - žactvo 3.místo, dorost 7.místo, junioři a dospělí 3.místo v ČR