Žactvo KB Trefa opět obhájilo první místo mezi kluby

Také žactvo KB Trefa ukončilo sezónu dvěma závody – pohárovým v Plzni-Liticích a Mistrovstvím ČR ve Starém Městě pod Landštejnem. Žáci našeho klubu již několik let patří mezi nejlepší v republice a letos to opět potvrdili ziskem prvního místa mezi čtyřicetisedmi kluby.

Základ položili již v Plzni v závodech ve sprintu a sprintu se skupinovým startem. Pět prvních míst ( 2* Antonín Jelínek a Anna Maršounová, Viktor Černý ), dvě druhá místa ( Jolana Černá a Marek Najman ), jedno třetí místo ( Tereza Pšenková ) a jedenáct umístění v TOP10. Již po těchto závodech se družstvo dostalo do vedení ( zejména sobotním výsledkem 497,61 bodu ). Pro tým tentokrát bodovali – 2* Anna Maršounová, Antonín Jelínek, Jolana Černá a Marek Najman, 1* Tereza Pšenková a Viktor Černý.


Vyvrcholením sezóny bylo Mistrovství České republiky v letním biatlonu ve Starém Městě pod Landštejnem. Skvělý tým pořadatelů pod vedením rodiny Schorných připravil nádherné závody pro třista závodníků. Složení týmu KB Trefa: Petr Tomeš, Dominik Hanák ( oba M11 ), Viktor Černý, Marek Najman, Marek Jakubík, Vašek Aust ( všichni M12 ), Tereza Pšenková ( W13 ), Tobiáš Veselý ( M13 ), Anna Maršounová, Anna Šemberová ( obě W14 ), Jaroslav Fikker ( M14 ), Jolana Černá ( W15 ), Antonín Jelínek, Antonín Cipra, Filip Bulíř a Filip Jakubík ( M15 ). Bojovali v disciplínách sprint, štafety a hromadném závodu.

Skvělé výkony, super atmosféra v týmu, velká podpora od všech kolem přivedla naše závodníky k zisku tří mistrovských titulů ( 2* Antonín Jelínek a 1* Anna Maršounová ), tří bronzových medailí ( Viktor Černý, Jolana Černá a štafeta Viktor Černý, Marek Najman a Tobiáš Veselý ) a k tomu také šestnáct umístění v TOP10. Pro tým tentokrát bodovali – 2* Anna Maršounová, Antonín Jelínek, Jolana Černá a Anna Šemberová, 1* Marek Najman a Viktor Černý.

V pohodovém duchu naši skvělí žáci udrželi náskok v soutěži klubů a ziskem 2427,62 bodů deklasovali ostatní soupeře. V posledních letech jsou naše výsledky v letním biatlonu žactva skvělé ( r. 2015 – 2023: 6., 3., 2., 1., 5., 3., 1., 1., 1. místo ). Mezi jednotlivci v žebříčku máme dva vítěze ( Anna Maršounová a Antonín Jelínek ) s plným bodovým ziskem 400 bodů, jednu závodnici na třetím místě ( Jolana Černá ) a dalších sedm závodníků v první desítce. Dalším super výsledkem je zisk 1.výkonnostní třídy u dvanácti závodníků, další čtyři přidali II.VT.

Snad většina z našich závodníků promítne letní přípravu i do zimní sezóny a opět předvedou velmi hezké výkony. A budeme doufat, že budou moci předvést svou skvělou formu i v dalších letních sezónách a svaz svými chystanými změnami nezlikviduje něco, co funguje výborně spoustu let a toto mistrovství ve Starém Městě pod Landštejnem to plně potvrdilo = krásné závody, výborné výkony, skvělí závodníci a nadšení rodiče.

LS
Zahájena sezóna biatlonu 2024 - žáci KB Trefa čtvrtí mezi týmy