II. ČP Bystřice pod Hostýnem

ČP v letním biatlonu Bystřice pod Hostýnem

Náš Klub biatlonu Trefa se ve dnech 25 a 26 června zúčastnil druhého závodu v letním biatlonu v Bystřici pod Hostýnem. Náš tým reprezentovalo 14 závodníků a opět jsme se neztratili a ukázali naši bojovnost. Celkem se těchto závodů zúčastnilo 430 závodníků z celé republiky. Do závodu se přihlásilo 230 dětí a 200 dorostenců a dospělých. V sobotu byl závod s hromadným startem a vybojovali jsme 2x zlato a jednou bronz, v neděli se závodilo ve sprintu a získali jsme 1x stříbro a 3x bronz. V sobotu bylo takové vedro, že během závodu zkolabovalo šest závodníků.

Sobota: závod s hromadným startem

dopoledne závodil dorost a dospělí. Ráno při nástřelu v osm hodin byla teplota vzduchu již 28 stupňů a naštěstí pofukoval lehký vánek, který alespoň trošku osvěžil. Za náš tým startovalo 6 závodníků a získali jsme jedno zlato zásluhou Ládi Schejbala v kategorii muži C. Do první desítky se ještě dostal  v dorostencích A 7. Marek Grusz a v kategorii ženy B 6. Markéta Schejbalová.

Odpoledne závodily děti a to při teplotě 36 stupňů. Za nás startovalo 8 dětí, které opět zářily. Kategorii žákyně B ovládla suverénním způsobem start – cíl naše závodnice Eliška Fiedlerová (střelba 0-0), čtvrté místo Terka Schejbalová (střelba 2-0)

Kategorie dívky C vybojovala 3. místo Michaela Kašparová (střelba 1-0)

Neděle: sprint

Ráno začínaly děti a počasí se velmi změnilo. V noci se přehnala pořádná bouřka a vzduch se příjemně osvěžil.  Celý den bylo oblačno, teplota 22 stupňů a občasné mrholení. Všichni bojovali s obrovským nasazením a opět jsme skvěle bodovali.

V kategorii žákyně A se skvěle uvedla 9. místem  Adrianka Zikánová, která běžela svůj první velký závod a i když se čtyřikrát netrefila, tak výborně běžela a vybojovala pro klub hodně bodů do celkového hodnocení týmů.

Kategorie žákyně B – 2. místo Eliška Fiedlerová a 3. místo Tereza Schejbalová (obě střelba 0-1)

V kategorii žákyně C měla smůlu Michaela Kašparová, která obsadila 4. místo (střelba 0-1) se ztrátou 3,8 vteřiny na první místo. Ještě 9. místo vybojovala Anežka Hendrychová (střelba 1-2)

Odpoledne závodili dorostenci a dospělí. Ani zde jsme se neztratili.

Dorostenci A – výborně zabojoval Marek Grusz 9. místem (střelba 5-1)

V ženách B se konečně střelecky zadařilo Markétě Schejbalové a vybojovala 3. místo (střelba 0-3)

U mužů C prokázal Láďa Schejbal svoji skvělou formu a vybojoval 3. místo (střelba 2-2).

V celkovém hodnocení ČP jednotlivců si vedoucí pozici v kategorii žákyně A upevnila Eliška Fiedlerová, druhé místo udržela Terezka Schejbalová. V kategorii žákyně C je na druhém místě Míša Kašparová a v kategorii muži C se posunul na druhé místo Láďa Schejbal.

V týmech žáků jsme udrželi vedoucí pozici před loňským vítězem Staré Město pod Landštejnem.

Chtěl bych pochválit i ostatní závodníky, kteří se sice neumístili na pozicích, které by chtěli, ale při závodě se snažili a bojovali. Příště to bude lepší.

 

Žactvo obhájilo v sezóně 2022 titul nejlepšího klubu v letním biatlonu v ČR z 50 klubů !!!