I. regionální závod v Kosmonosích

Závody v letním biatlonu

Borek u Kosmonos – 18 a 19.6.2016

Ve dnech 18 a 19.6. náš Klub biatlonu Trefa uspořádal I. regionální závody v letním biatlonu po 25 letech, kdy je pořádal Klub biatlonu Horní Stakory pod vedením Jaroslava Kortána a my se snažíme na tyto závody navázat. Oba dny se střílelo ze vzduchových zbraní a závodů se zúčastnilo celkem 140 závodníků. Měli jsme trošku strach z počasí, ale pršelo jen při přípravě tratí a střelnice. Oba závody se však konaly za příznivého počasí. Z našeho klubu startovalo 25 závodníků a ti se ve startovním poli neztratili. Pro 15 dětí z našeho klubu to byla příprava na II. ČP v Bystřici pod Hostýnem, kde budeme obhajovat vedoucí pozici v Českém poháru týmů a vedoucí pozice v jednotlivcích.

V sobotu 18.6. se závodilo ve sprintu a závodů se zúčastnilo 85 závodníků. O výsledcích rozhodovala hlavně střelba, která se však moc nedařila a nulových střeleb bylo málo, jelikož byl těsně před střelbou výběh do prudšího kopce. I tak jsme vybojovali 4x zlato, 7x stříbro a 2x bronz.

V neděli 19.6. byl rychlostní závod se skupinovým startem. Závodu se zúčastnilo 55 závodníků. Střelby se také moc nedařily a tím byly závody zajímavější a dramatičtější. Nejtěsněší výsledek by v žákyních C, kde naše závodnice Míša Kašparová uhájila vítězství před závodnicí z Jílového o 0,2 vteřiny. V neděli jsme vybojovali 8x zlato, 5x stříbro a 3x bronz.

Závody o víkendu sledovalo velké množství diváků jak na střelnici, tak na trati a vytvořili příjemnou atmosféru. Organizačně jsme první závod také zvládli bez problémů a technický delegát náš závod doporučil pro pořádání Českého poháru.

Chtěl bych poděkovat všem, kteří nám pomohli s přípravou a organizací těchto závodů a sponzorům, bez kterých by se tyto závody nemohly uskutečnit.

V příštím roce by se měly závody konat v květnu jako nominační závody na I. ČP.