I. kolo ČP v biatlonu žactva 19.1 – 21.1.2016 – Jablonec n. Nisou

O víkendu konečně proběhlo první kolo republikových závodů v biatlonu žáků. Náš tým v počtu pěti závodníků se v těžké konkurenci Střediskových center mládeže a ostatních oddílů neztratil.

Po pátečním tréninku bylo jasné, že konkurence je veliká. Ve čtyřech kategoriích se prezentovalo přes 220 žáků a žákyń z celé republiky. Velice těžký úkol to byl pro tým mazačů lyží, jelikož proběhlo hromadné, jednotné mazání pro všechny závodníky ( pro sjednocení podmínek pro všechny ).

V sobotním závodě prokázali všichni naši závodníci, že mají slušnou formu a bojovali na hranici svých možností. V rychlostním závodě Anežka Hendrychová konkurovala všem závodnicím vynikajícím třetím běžeckým časem. Škoda dvou chyb na střelnici, bez nich by to nebylo jen pódium ( 6.místo ), ale jistá medaile. Anežka opět potvrdila, že patří mezi špičku v republice jak v zimním, tak i v letním biatlonu. Ve stejné katagorii si užívala svůj první zimní republikový závod i Tereza. Jejím cílem byl zisk 63 bodů, což se jí i přes střelbu 1,2 podařilo a vybojovala postup na Mistrovství České republiky. Stejný cíl měla i Eliška V. o kategorii výš a po střelbě 0,1 se jí podařilo to samé. Také postup na MČR. V mladších žácích se bohužel to samé nezdařilo Jakubovi, zejména díky špatné střelbě  ( 2,3 ). Posledním naším borcem byl Marek, který konečně svou rychlostřelbu předvedl bezchybně ( 0,0 ) a v těžké konkurenci starších žáků obsadil 15. místo a získal II. VT.

V nedělním vytrvalostním závodu naši závodníci i přes velmi náročnou trať a na ( po celonočním dešti ) těžkém sněhu chtěli vylepšit své výsledky. Anežka se opět třetím běžeckým časem a střelbou 0,1 posunula na vynikající čtvrté místo, Tereza navýšila počet bodů a na III.VT jí chybělo pár desetinek ( střelba 2,0 ),  Eliška zlepšila o několik příček své umístění ( střelba 0,0,2 ) a Marek se prezentoval opět bezchybnou střelbou a posunem těsně za první desítku ( chybělo mu pár vteřin na I.VT ). Jedinému Jakubovi se závod nevydařil a to především střelecky ( 3,4 ).

V klubovém mistrovství jsme i přes neúčast Elišky F. a Michaely vybojovali čtrnácté místo, což pro tým ze Středních Čech a s našimi podmínkami je vynikající. A jistě to není poslední úspěch v této sezóně. Za dva týdny proběhne další, přeložené, kolo ČP. V Letohradě se poběží dva závody, oba klasickou technikou.