I. ČP v NMNM

Středočeši se vklínili mezi biatlonovou špičku

Náš Klub biatlonu Trefa se ve dnech 7-8.1.2017 zúčastnil I. Českého poháru v biatlonu žactva v Novém Městě na Moravě. Do NMNM odcestovalo devět dětí z našeho oddílu, aby se pokusily trošku potrápit děti z horských oblastí, jako jsou Harrachov, Jablonec, Jilemnice, Letohrad, Nové Město na Moravě, Velké Karlovice adalší …..

Byl to velice náročný víkend a to díky mrazivému počasí.

V pátek se konal oficiální trénink na tratích za stálého chumelení a teplotě -10 stupňů. Do závodů se přihlásilo rekordních 304 závodníků ve čtyřech kategoriích. To ještě český biatlon nezažil.

V sobotu jsme se probudili do slunečného počasí s teplotou -18 stupňů. Start závodu ve sprintu se musel z důvodu velkého mrazu posunout o 2 hodiny a startovalo se za příjemnější teploty -15 stupňů. Díky mrazu to byl opravdu těžký závod a bylo to vidět i na střelbě, kdy se nastřelilo velice málo čistých položek a na trestném kole se to dětmi jen hemžilo. Z našeho oddílu se nejlépe s mrazem vypořádala v kategorii dívky 11-12 let Eliška Fiedlerová a se střelbou 0-0 vybojovala historické 2. místo a potvrdila tím výsledky v přípravných závodech. Terezce Schejbalové mrazivé počasí moc nechutnalo a se střelbou 1-0 obsadila 24. místo.  V kategorii chlapci 11-12 let jsme měli dvojnásobné zastoupení. Mrazivé počasí odnesl Jakub Kašpar, kterému zamrzla vzduchovka a obsadil 51. místo, Martin Hála skončil hned za ním na 52. místě. Dalšího krásného výsledku dosáhla v kategorii dívky 13-14 let Míša Kašparová a vybojovala 14. místo se střelbou 0-0. Se zdravotními problémy nastoupila i Anežka Hendrychová a s naraženým stehnem dojela na 28. místě. V kategorii chlapců jsme měli jen Jakuba Smýkala, který obsadil 53. místo.

V neděli se počasí znovu změnilo, v noci napadl čerstvý sníh a teplota se zvedla na -8 stupňů. Jel se sprint se skupinovým startem, kdy startovalo najednou 10 závodníků podle pořadí z předchozího dne. V tomto závodě se nám dařilo ještě více než v sobotu. V kategorii dívky 11-12 let vybojovala 3. místo Eliška Fiedlerová a na krásné 6. místo se probojovala Terezka Schejbalová, obě se střelbou 0-0. v chlapcích obsadil Jakub Kašpar 30. místo a Martin Hála 40. místo. V kategorii dívky 13-14 let obsadila Michaela Kašparová skvělé 10. místo se střelbou 0-0 a Anežka Hendrychová skončila na 23. místě. Jakub Smýkal byl na 56. místě

Musím pochválit i ostatní naše závodníky. Všichni bojovali, jak mohli, ale konkurence je již velice silná a i malé zaváhání znamená hluboký propad. Podrobnější výsledkové informace na www.biatlon.cz v sekci závody.