I. ČP Letohrad

Velký úspěch našich biatlonistů.

Náš Klub biatlonu Trefa se zúčastnil s 18-ti závodníky 1. Českého poháru v Letohradě. V sobotu se konal závod ve sprintu a v neděli sprint se štafetovou střelbou. Celkem se závodů zúčastnilo 435 závodníků z celé republiky, kteří splnili nominační kritéria. Z našeho klubu startovalo 11 dětí v pěti žákovských kategoriích, 5 dorostenců ve třech kategoriích a 3 dospělí ve třech kategoriích. V žákovských šesti kategoriích závodilo 228 závodníků. Oba dny jsme měli skvělé počasí bez deště a všichni naši závodníci se s tratí poprali skvěle i když to zrovna nebyly medaile. Dlouhodobě nám tratě v Letohradu moc nesedí, jelikož se běží většinou po asfaltu a při střelbě svítí slunce do očí.

Z víkendu jsme si přivezli 7 cenných kovů, 4x zlato, 2x stříbro, 1x bronz a 11x umístění do desátého místa.

Sobota sprint:  žákyně Bzlato-Tereza Schejbalová (střelba 0-0), stříbro-Eliška Fiedlerová (střelba 1-0-)z 39 závodnic, žákyně C – zlato-Michaela Kašparová (střelba 0-0) z 51 závodnic.

Neděle sprint se štafetovou střelbou: žákyně B – zlato-Eliška Fiedlerová (střelba 0-0 s jedním dobitím) ze 42 závodnic, žákyně B – stříbro-Michaela Kašparová (střelba 0-0) z 52 závodnic, dorostenci A – bronz-Marek Grusz (střelba 0-0 tři dobíjení) z 39 závodníků a muži C – zlato-Ladislav Schejbal (střelba 0-0 se třemi trestnými koly)ze 14-ti závodníků.

Po I. ČP jsme se dostali jako klub do čela celkového hodnocení Českého poháru v žactvu, což je obrovský úspěch po dvou letech činnosti klubu. Dorost je na 15. místě a dospělí jsou na 10. místě.

Celkové pořadí jednotlivců:

Žáci A – 4. místo Vojta Hoffman, 11. místo Jan Šerý

Žákyně A – 5. místo Tereza Outratová, 17. místo Simona Guitti

Žáci B – 9. místo Jakub Kašpar, 18. místo Martin Hála

Žákyně B1. místo Eliška Fiedlerová, 2. místo Tereza Schejbalová

Žáci C – 43. místo Jakub Smýkal

Žákyně C1. místo Michaela Kašparová, 4. místo Anežka Hendrychová, 72. místo Ludmila        Kohoutová

Dorostenci A2. místo Marek Grusz

Dorostenky A – 21. místo Eliška Výtvarová, 34. místo Karolína Marksová

Dorostenci B – 10. místo Ondřej Smýkal

Muži B – 15. místo Jan Šerý

Ženy B – 6. místo Markéta Schejbalová

Muži C3. místo Ladislav Schejbal

Všem našim závodníkům musím poděkovat za skvělou reprezentaci Klubu biatlonu Trefa.  Na konci června nás čeká II. kolo ČP v Bystřici pod Hostýnem, kde se vynasnažíme obhájit tyto skvělé výsledky i pořadí v celkovém pořadí žebříčku.

Žactvo obhájilo v sezóně 2022 titul nejlepšího klubu v letním biatlonu v ČR z 50 klubů !!!