Třetí kolo ČP v Jilemnici přineslo KB Trefa výhru žactva v obou dnech a návrat žáků na první místo v celoroční soutěži týmů.

Ve třetím kole Českého poháru, které se konalo 8.-9.9.2018 v  novém areálu biatlonu Hraběnka v Jilemnici, naši závodníci ukázali, že i po prázdninách drží vysokou výkonnost. Za tým KB Trefa  se III. kola Českého poháru zúčastnilo 13 dětí, 3 dorostenci a 3 dospělí. Celkem se těchto závodů každý den zúčastnilo přes 470 závodníků. Opět se dařilo žákovským kategoriím. Po oba dny dokázali vyhrát soutěž týmů a znovu se vrátili na celkové první místo před klub KB Krkonoše. Souboj o celkové vítězství v soutěži žákovských klubů vyvrcholí na MČR ve Starém Městě pod Landštejnem ve dnech 22.-23.9.2018.

V sobotu 8.9. se běžel vytrvalostní závod. V tomto závodě vybojovali ve svých věkových kategoriích 2. místo Tereza Schejbalová a 3. místo Fanda Jelínek. Dále naši závodníci vybojovali osm umístění do Top 10 ( Oskar Poluha, Vojta Hofman, Adriana Zikánová, Eliška Fiedlerová, Ladislav Schejbal a Markéta Schejbalová ).

V neděli  9.9. se závodilo ve sprintu. A opět se podařilo získat spoustu pěkných umístění.  Eliška Fiedlerová vyhrála,  3. místo získali Fanda Jelínek a Oskar Poluha. Dalších 6 závodníků se umístilo v Top 10 ( Šárka Fiedlerová, Vojta Hofman, Terka Schejbalová, Luboš Poluha, Ladislav Schejbal a Markéta Schejbalová ).

V celkovém pořadí družstev drží žáci první, dorostenci jedenácté a dospělí také jedenácté místo. Snad se nám podaří doladit formu a na mistrovství za čtrnáct dní ( žactvo ) a tři týdny ( dorost a dospělí ) a všichni naši borci předvedou nejlepší výkony v celé sezóně.

Děkujeme všem našim svěřencům za skvělé výkony a už se těšíme na Mistrovství republiky.