MČR – Břidličná 2019

František Jelínek přivezl 3 zlaté z MČR

Klub biatlonu Trefa Kosmonosy se zúčastnil se 13 dětmi  MČR v Břidličné, kde se sešli ti nejlepší závodníci z celé ČR a ze Slovenska. Formu jsme naladili výborně, ale bohužel nás trošku zradila střelba díky nervozitě z velkých závodů, ale i díky nepříjemnému dlouhému stoupání těsně před střelnicí. I přesto jsme vybojovali skvělá umístění a přivezli 4 cenné kovy – 3 zlaté a 1stříbrnou medaili Jedním ze tří nejúspěšnějších závodníků celého MČR se stal náš František Jelínek, který vybojoval 3 zlaté medaile a zároveň se stal vítězem Českého poháru v letním biatlonu ve své kategorii 13 let.

V sobotu dopoledne se závodilo ve sprintu. Ke startu nastoupilo 275 závodníků v deseti kategoriích. V tomto závodě vybojoval zlato František Jelínek a stříbro Adriana Zikánová. Umístění našich závodníků: 11 let žákyně – 17. místo Tereza Košťáková (střelba 2), žáci – 10. místo Josef Zikán (1),   14. místo Antonín Cipra (4) a 17. místo Antonín Jelínek (4), žákyně 12 let – 4. místo Šárka Fiedlerová (0-0), 9. místo Linda Fronková (1-1) a 21. místo Gabriela Turová (3-1), 13 let žáci1. místo František Jelínek (1-0), 7. místo Jakub Neühauser (0-1), 14 let žákyně2. místo Adriana Zikánová (0-1), žáci – 16. místo Vojtěch Hoffman (1-0), 15 let žákyně – 17. místo Miroslava Červená (1-2)

Odpoledne se běžely štafety. Jako vždy to byly velké bitvy a napětí až do poslední předávky. Ani zde jsme se neztratili a štafeta žáci 14-15 let ve složení Jakub Neühauser, Oskar Poluha a František Jelínek vybojovali zlato. Další umístění našich štafet: žáci 11 let – 6. místo Antonín Jelínek, Tereza Košťáková a Josef Zikán, žákyně 12-13 let 7. místo Linda Fronková, Gabriela Turová a Šárka Fiedlerová, žáci 14-15 let 6. místo Vojtěch Hoffman, Jan Klosse a Jakub Kašpar, žákyně 14-15 let 21. místo Adriana Zikánová, Kristýna Kotlánová a Miroslava Červená.

Neděle závod s hromadným startem. Jen těsně na cílové čáře o 0,9 sec. vybojoval zlatou František Jelínek. Ani ostatní se neztratili: 11 let žáci – 6. místo Antonín Cipra (3), 13. místo Josef Zikán (1), žákyně – 20. místo Tereza Košťáková (2),  12 let žákyně – 6. místo Linda Fronková (0-1), 19. místo Šárka Fiedlerová (1-2) a 22. místo Gabriela Turová (2-2), 13 let žáci – 1. místo František Jelínek (1-1), 11. místo Jakub Neühauser (1-2), 14 let žákyně – 8. místo Ariana Zikánová (2-1), žáci – 12. místo Vojtěch Hoffman (1-0), 15 let žákyně – 12. místo Miroslava Červená (2-1), žáci – 13. místo Jakub Kašpar (1-0).

V celkovém hodnocení ČP v letním biatlonu týmů jsme obsadili 5. místo za 45 týmů s minimální bodovou ztrátou na čelo. Jsme rádi, že již třetím rokem patříme do špičky v republice (2017–3. místo, 2018–1. místo a 2019–5. místo).

Chtěl bych poděkovat všem trenérům, kteří se dobrovolně věnují dětem za skvělou práci a dětem za výbornou reprezentaci klubu KB Trefa.