II. ČP žactva v Letohradě

Klub biatlonu Trefa pokračuje v biatlonových úspěších

Náš Klub biatlonu Trefa se ve dnech 21.-22.1.2017 zúčastnil II. Českého poháru v biatlonu žactva v Letohradě. Do Letohradu se nominovalo 6 dětí z našeho oddílu. Na závody jsme odjížděli s velkou neznámou, jelikož se oba dva dny jelo klasickou technikou a nikdo nevěděl, jak na tom budeme oproti konkurenci.

V sobotu jsme vyrazili na nástřel za polojasného počasí s teplotou -10 stupňů. Na programu byl vytrvalostní závod, ve kterém kategorie B 11-12 let jela 4,5 km a kategorie C 6 km. Bylo docela složité namazat lyže na klasiku, jelikož sníh byl měkký a ostrý. Z našeho oddílu se nejlépe s tratí vypořádala v kategorii dívky B 11-12 let Eliška Fiedlerová a se střelbou 2-0 a obsadila pěkné 7. místo. Terezka Schejbalová se střelbou 0-0 vybojovala 20. místo. Klukům se v této kategorii moc nedařilo a vybojovali 17. místo Jaku Kašpar 0-0 a 33. místo Martin Hála 1-0. Dalšího krásného výsledku dosáhly v kategorii dívky C 13-14 let a to 9. místa Míša Kašparová se střelbou 0-0-0 a 13. místa Anežka Hendrychová se střelbou 0-1-0.

V neděli se počasí změnilo a za slunečného počasí začal nástřel při teplotě -15 stupňů. Jel se závod ve sprintu. Slunce naštěstí vzduch rychle ohřálo a děti startovaly při příjemné teplotě – 10 stupňů. V tomto závodě se nám dařilo ještě více než v sobotu. V kategorii dívky 11-12 let vybojovala i přes nepříjemný pád v prvním kole ve sjezdu 3. místo Eliška Fiedlerová se střelbou 0-0 a potvrdila svoji výbornou formu, Terezka Schejbalová se umístila na 22. místě se střelbou 0-1. Kluci si prohodili umístění a Martin Hála skončil na 25. místě 0-1 a vybojoval si postup na MČR, Jakub Kašpar obsadil 30. místo se střelbou 2-1. V kategorii dívky 13-14 let obsadila Michaela Kašparová pěkné 15. místo se střelbou 0-0 a Anežka Hendrychová se umístila na 19. místě 0-2.

Musím pochválit i ostatní naše závodníky. Všichni bojovali, jak mohli, ale konkurence je již velice silná a i malé zaváhání znamená hluboký propad. Další poděkování zaslouží servis za kvalitní mázu.